سِرینا – نویسنده : دانیل استیل

سِرینا جلد ( ۱ و ۲ )

معرفی نویسنده :

دانیل استیل، متولد ۱۴ آگوست ۱۹۴۷ است.

نویسنده ای احساساتی که وقتی می‌خواهد درباره یکی از کتاب هایش حرف بزند، بدش نمی‌آید در قبال دیالوگ های عاشقانه چند قطره اشک هم بریزد.

او مکس و مارتا را بر اساس نیاز زندگی بچه ها نوشت.

نیازهایی مثل ورود یک بچه تازه به زندگی، مدرسه جدید، والدین جدید و هر چیزی که می‌تواند زندگی یک کودک را تحت الشعاع قرار دهد.

از آنجا که نویسنده مورد نظر، به مسائلی از این دست بها می‌دهد، پس از مکس و مارتا، فردی را می‌نویسد. کتاب های فردی، موقعیت محور هستند و برگرفته از موقعیت های واقعی زندگی بچه ها مثل رفتن نزد دکتر یا نخستین شبی را که بیرون منزل تا پاسی از شب به خوش گذرانی می‌پردازند.

البته وی دو کتاب غیر داستانی هم دارد به نام «بچه دارشدن» و «چراغ های روشن او» که دومی‌ درباره زندگی و مرگ پسرش نیکولاس تریناست.

این کتاب مدت ها در صدر فروش کتاب های غیرداستانی قرار داشت.

شاید کمتر نویسنده ای را چون او بتوان یافت که آثارش اینگونه با اقبال عمومی‌ کارگردانان تلویزیونی مواجه شده باشد.

از ۲۱ رمان او تا کنون برای ساخت سریال های تلویزیونی آمریکا استفاده شده است.

همچنین اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که وی توانست در سال ۲۰۰۲ نشان ارزشمند و ملی ادبیات فرانسه- شوالیه- را از آن خود کند.

وی که در سان‌فرانسیسکو زندگی می‌کند، چند ماه از سال را در فرانسه می‌گذراند و بسیار هم محبوب است. ضمنا یک گالری هم در سان‌فرانسیسکو دارد که آثار هنرمندان جویای نام را در آن به نمایش می‌گذارد.

سرینا ( دانیل استیل )

اما یک رکورد منحصر به فرد دیگر‌؛ وی تنها نویسنده زن آمریکایی است که تا کنون بیش از ۵۵۰ میلیون نسخه از کتاب‌هایش در سراسر جهان، فروش رفته است.

اگر آمار کشور هایی چون ایران -که قانون کپی رایت را به رسمیت نمی‌شناسد- را هم در نظر بگیریم شاید این رقم از آنچه هست، کهکشانی تر شود.

اصولا نوشتن رمان های او، وقت زیادی را نمی‌گیرد.

خودش در این باره می‌گوید: « وقتی شروع می‌کنم به نوشتن که هم سوژه کاملا در ذهنم رشد کرده باشد و هم واژه ها را در اختیار گرفته باشم.

برای همین، نوشتن هر رمان دو تا سه ماه طول می‌کشد.»

بی سبب نیست که او تاکنون بیش از یکصد رمان نوشته و اگر همینطور پیش برود نویسنده ۶۵ ساله ما اگر سن اش به ۸۰ سالگی برسد، بعید نیست رکورد ۳۰۰ رمان را از خود برجای بگذارد.

نکته جالب دیگر زندگی دانیل استیل، علاقه اش به مسافرت است.

تا جایی که تقریبا نامش حداقل یکبار در فهرست مسافران تمام هتل های درجه یک آمریکا ثبت شده است.

او که تاکنون ۵ مرتبه ازدواج کرده، در حال حاضر به تنهایی گذران‌ زندگی می‌کند.

کلود اریک لازارد، دنی زولگدر، ویلیام تاث، جان ترینا و تام پرکینز، همسران این خانم نویسنده بوده اند.

در ۱۹۴۶ ، المپیک تایپیست ها برگزار شد. در آن سال یک نفر توانست ۲۰ ساعت متمادی را به تایپ کردن بی وقفه بپردازد.

درباره استیل می‌گویند، اگر این المپیک امروز هم برگزار می‌شد، از آنجا که او بسیار پر کار است، می‌توانست نشان طلای این المپیک را به خود اختصاص دهد. این شوخی مطبوعات کشور آمریکا با دانیل استیل است.

معرفی کتاب سرینا ( جلد ۱ و ۲ )

ادوینا دختری است که پدر و مادر و نامزدش را در غرق شدن کشتی تایتانیک از دست داده و سرپرست پنج خواهر و برادر کوچکتر از خودش است.

زمانی که بچه ها بزرگ تر می شوند او عاشق پاتریک می شود که پسر دایی نامزدش چارلز است.

ولی چون پاتریک به علت مسائل مذهبی نمی تواند از همسرش جدا شود ادوینا با پدر زن برادرش ازدواج می کند…

بخشی از کتاب »

ترن ، در حالی که چرخ هایش بر ریل های آهنین ریتم یک نواختی را سر داده بود ، تیرگی شب ایتالیا را میشکافت و خروشان به پیش می تاخت . انبوه کشاورزان و روستائیان چاق و فربه ، و کودکان لاغر و خشکیده ، و کسبه و تجار وارفته و زهوار در رفته ، و تعداد بی شماری سرباز آمریکایی ، گوشه و کنار آن را پر کرده بودند . بوی نا و کسالت آوری همه جای قطار را در بر گرفته بود مثل بوی خانه ای که سالهای متمادی تمیز نشده باشد و بوی تازه بدنهای خسته و ژولیده و مدتهای طولانی شسته نشده و مدتها محبت به خود ندیده هم به آن اضافه شده باشد . با وجود این ، هیچ کس به فکر باز کردن پنجره نیفتاده بود . هیچ کس جرات این کار را نمی کرد . پیر زنان در مقابل هجوم هوای گرم شب ممکن بود چنان جیغ بکشند که گوی مورد حمله قرار گرفته اند …

مشخصات 
عنوان: کتاب رمان سرینا ۱و ۲
نویسنده: دانیل استیل
ترجمه: غلامحسین اعرابی
تعداد صفحات: ۵۹۴
زبان: فارسی

توجه:

برای خواندن کتاب ابتدا روی گزینه بزرگنمایی کلیک کرده و سپس شروع به خواندن نمایید.

در رایانه های رومیزی و لپ تاپ با حرکت موس به بالا و پایین میتوانید به شکل سه بعدی و مایل کتاب را مطالعه کنید .

گزینه های بالای کتاب مخصوص دانلود ، چاپ و اشتراک گذاری می باشند .