درمان روح و جسم

درمان روح و جسم

درمان :

درمان روح و جسم علمی است که مکاتب طبی به طریقه های خاص خود میتوانند بیماران را درمان نمایند و اسرار آن هنوز بطور کامل و دقیق کشف نشده است . هر طریقی برای درمان پیش گرفته شود بطور قطع معالجه باید بر اساس درمان شناسی جسمی و روانی صورت بگیرد و تنها معالجه جسم کافی نیست . در ادامه به چند نکته که برای درمان حائز اهمیت است می پردازیم :

 تمدد اعصاب و تاثیر آن بر درمان روح و جسم

تمدد اعصاب و استراحت اساس درمان است زیرا با یک استراحت کامل می توان به جسم و روح که با هم پیوند ناگسستنی دارند فرصت داد انرژی از دست رفته را بازیابند و به ترمیم و مرمت بپردازند . برای رسیدن به استراحت جسمی باید روزه گرفت تا جهاز هاضمه و سایر اعضای  بدن به خانه تکانی پرداخته و سموم و مواد زائد را بیرون بریزند . برای استراحت روح باید تشویش و نگرانی را برطرف ساخت و عواطف منفی مانند: ( غصه ، نفرت ، حسادت و … ) را ریشه کن کرد و حتی از خواندن کتابهای سخت و مشکل خودداری کرد . اینها برای درمان روح و جسم مهم هستند .

تمرین برای تمدد اعصاب : اتاق را تاریک کنید و روی فرش دراز بکشید . کتابی به قطر سه سانتیمتر زیر سر بگذارید و دستها را روی سینه گذاشته و زانوها را خم نمایید .

آنگاه منظم و آرام به تنفس عمیق بپردازید و منظره ریزش آرام برف را در یک دشت دل انگیز مجسم کنید .

غذا :

زیاده گوئی نکرده ام اگر بگویم چنانچه مردم به اهمیت غذا پی می بردند و طبق رژیم صحیح غذایی ناهار و شام می خوردند مطب پزشکان تخته میشد و بیماران زا ناراحتی های جسمی و روانی که محصول معالجه با دارو هست نجات می یافتند و از یک عمر طولانی سرشار از نیرو و سلامتی بهره مند می شدند .   به اثبات رسیده است که ریشه و منبع تمام بیماری ها سوء تغذیه و یا پرخوری است . تمدن موجب شده ما غذاهای خوشمزه ولی ناسالم بخوریم و با خوردن این غذاها تمام قواعد بهداشتی را زیر پا گذاریم. بدبختی در اینست که مراسم و عادات  چنان مردم را گرفتار این غذاها کرده و آگهی های تجاری به طوری مردم ساده را فریب داده است که نمی توان به مردم قبولاند غذایی را که روزانه می خورند برای درمان روح و جسم آنها نامناسب است .

برای درمان روح و جسم چه باید خورد؟

غذای طبیعی بشر سبزیجات و میوه های تازه و رسیده است که بهتر است تا نپخته خورده شود . میوه جات و سبزیجات بهترین منبع عناصر مغذی حیات هستند . بجای شکر و شیرینی جات (شکر کلسیم بدن را از بین میبرد ) باید عسل و میوه خشک خورد و بجای گوشت و برنج باید نان ، لبنیات و میوه جات و سبزی جات مصرف کرد .   اگر هر روز نمی توانید غذای خود را منحصر به سبزی و میوه کنید باید سعی کنید لااقل هفته ای دو روز از خوردن گوشت و شیرینی جات بپرهیزید تا بدن ما مجال پیدا کند سمومی را که در عرض هفته در بدن جمع شده دفع نماید . ضمنا باید توجه داشت خوردن دو نوع گوشت در یک وعده غذا بر زیانش می افزاید به عبارت دیگر نباید برای ناهار یا شام هم گوشت مرغ خورد و هم گوشت ماهی . باید تنها به گوشت مرغ یا ماهی و یا گوشت گوسفند اکتفا نموده و از نظر مقدار هم باید به حداقل قناعت کرد .

درمان روح و جسم

کربوهیدرات ها :

کربوهیدراتها  شامل تمام مواد نشاسته ای و قندی است از قبیل : ( سیب زمینی ، نان ، غذاهای نشاسته ای هم چون ماکارونی ، انواع پاستا و … ) و متاسفانه قسمت اعظم غذای افراد متمدن از همین مواد تشکیل شده است و همین مواد است که باید مصرف آنها را به حداقل برسانیم . این نوع غذاها به افرادی که کارهای سخت جسمانی و یا ورزش می کنند چندان زیان نمی رساند ولی کسانی که کارهای فکری می کنند و پشت میز نشین هستند باید حتی الامکان از مصرف غذاهایی که از لحاظ کربوهیدرات غنی هستند خودداری نمایند . همچنین این افراد باید در مصرف روغن و چربی که زود انسان را پیر می کند راه اعتدال در پیش بگیرند و از نوشیدن مایعات ( حتی آب ) همراه با غذاهای گوشتی بپرهیزند . همه نوشابه ها مانند کوکاکولا ، پپسی کولا و … برای سلامتی مضر و به مخصوصا به معده صدمه می رساند حتی در مصرف چای و قهوه نیز باید رعایت اعتدال را کرد و در صورت امکان بجای چای فقط آب میوه جات و یا سبزیجات مصرف کرد .

طرز ایستادن و نشستن :

اگر چه طرز موضوع طرز ایستادن و نشستن بی اهمیت به نظر می رسد ولی از نظر بهداشت این موضوع بسیار پر اهمیت می باشد و باید کاملا به آن توجه نمود . برای سلامتی ستون فقرات که مرکز اعصاب است باید مستقیم بنشینید و مستقیم راه بروید .   در موقع راه رفتن باید سعی کنید شانه ها کمی به جلو باشد نه رو به عقب و باید حتی حتی المقدور از نگاه کردن به بالا و پایین خودداری نمایید و از حرکات تند و شتابزده بپرهیزید . دولا دولا راه رفتن و یا دستها را تند حرکت دادن و حتی دستپاچگی و به این سوی و آن سوی دویدن اثرات بسیار بدی روی اعصاب می گذارد .

تنفس عمیق و تاثیر عمیق آن در درمان روح و جسم :

هر چقدر درباره اهمیت تنفس عمیق بنویسیم باز هم کم نوشته ایم زیرا تنفس عمیق یکی از عوامل بزرگ حفظ سلامتی و نیروی جوانی است . تنفس عمیق علاوه بر اینکه جریان خون را تنظیم می کند و موجب راه یافتن اکسیژن بیشتر در بدن میگردد تاثیر بسیار زیادی در بهبود وظایف دستگاه جهاز هاضمه دارد . برای اینکه به طرز صحیح تنفس کنید موارد زیر را در نظر بگیرید : ۱ – فقط از طریق بینی نفس بکشید . ۲ – در موقع تنفس راست بنشینید و یا بایستید و از حرکات تشنجی خودداری نمایید . ۳ – در فضای آزاد و پاک تنفس کنید . ۴ – منظم تنفس کنید . برای هر دم تا سه و برای هر بازدم تا شش بشمارید . ۵ – موقع نفس کشیدن تصور کنید پاک ترین و جان بخش ترین هوا را استنشاق می کنید و هنگام باز دم خیال کنید تمام پلیدی داخل بدن شما بیرون ریخته میشود . ۶ – موقع انجام تمرین های تنفسی باید شکم خالی باشد بنابراین بهترین موقع برای انجام این تمرین صبح زود قبل خوردن صبحانه است .

تلقین به نفس :

تلقین به نفس بسیار موثر است به شرط این که به طریقه صحیح انجام بگیرد . اصلی که در تلقین به نفس باید مد نظر قرار بگیرد این است که عواطف و احساسات باید کاملا تحت  کنترل باشد و جز اندیشه و احساسات نیک هیچ افکار و احساس دیگری نباید وجود داشته باشد .   برای اینکه به هدفمان برسیم باید علاوه بر تلقین به نفس افکار شادی بخش داشته و کتابهای  مفرح بخوانیم و یا فیلمهای شاد ببینیم و یا با افراد گشاده رو و بشاش معاشرت نماییم .

درمان روح و جسم

* از محصولات ویژه و استثنایی ما در فروشگاه چگاوک دیدن بفرمایید *

سلامتی فکر :

برای رسیدن به سلامتی فکر باید تمام آلودگی های داخلی خود را بیرون بریزیم . این عمل کار ساده ای نیست  . برای این کار باید شجاعت کافی داشته باشیم یعنی باید بتوانیم نقاط ضعف خود را کشف کرده و به انگیزه های نیک و بد اعمال خویش پی ببریم .

نتیجه :

علم پزشکی ثابت کرده است که بسیاری از بیماری های مزمن  از قبیل :  گواتر ، زخم معده ، سر درد عصبی ، تصلب شرایین  و بعضی از بیماری های قلبی و عصبی از تشویش و نگرانی ، ترس ، حسادت ، رقابت ، انتقام جویی و سایر عواطف منفی سرچشمه میگیرد . اساس کلیه امراض روانی حکمفرمایی حالت منفی در فکر است . اگر عوارض جسمی و ناراحتی های روانی در موارد مختلف با هم فرق دارند علت این است که عواطفی که این ناراحتی ها را ایجاد کرده اند با هم شباهت ندارند . برای مثال سرعت ضربان قلب و بالا رفتن فشار خون محصول غضب یا ترس است و غیره ….

یادآوری :

در پایان مجدد یادآوری میکنم که باید بین عوامل روحی و جسمی سلامتی بخش روابط محکمی وجود داشته باشد تا شخص به درمان روح و جسم کامل و واقعی نزدیک شود . اگرمیکرب مالاریا ، سل  و غیره موجب بیماری جسم می شوند میکرب هایی از قبیل غضب ، خصومت ، انتقام جویی و ترس هم ممکن است روح را بیمار کنند . محال است کسی واقعا سالم باشد در حالی که قلبش از کینه ، نفرت ، حزن و دلسوزی نسبت به خود پر است . امیدوارم این مطالب که جهت درمان روح و جسم برایتان گفتیم مفید بوده باشد .رفتن به دسته اصلی