جنگل جیغ مشهد و راز ترسناک

جنگل جیغ مشهد در طول سالیان رازی مخوف در بردارد. در این جنگل با غروب آفتاب، سر و صداهایی شبیه به جیغ و ناله به گوش می‌رسد که تا مدتها دلیل آن برای سایرین سربسته مانده بود.

عجایب گردشگری

چگاوک / سرویس گردشگری اگر به تجربه‌ی ترس و هیجان علاقه‌مندید این مطلب را از دست ندهید. جنگل جیغ مشهد یکی از مکان‌هاییست که با رفتن به آنجا می‌توانید تلفیقی از احساس آرامش، ترس، وحشت، هیجان و ماجراجویی را تجربه کنید.این جنگل همانقدر که می‌تواند با طبیعت بکر و زیبایش روح را صیقل دهد، می‌تواند ترسناک هم باشد. اما چرا جنگل جیغ مشهد؟

جنگل جیغ مشهد

این جنگل در نزدیکی شهر مشهد و در روستای سربرج قرار دارد. جنگلی سرسبز و با طراوت، که شب‌ها از میان درختانش صدای جیغ به گوش می‌رسد . این جنگل همان قدر که بسیاری از گردشگران را از کمپ شبانه در این جنگل دور نگه داشته است، برخی را نیز شیفته‌ی خود کرده است. تصور کنید در جنگل  باشید و همزمان با تاریک شدن هوا سر و صدای جنگل افزایش پیدا کند و صدای جیغ و ناله به گوش برسد..

جنگل تفریحی مشهد

راز جیغ‌های جنگل جیغ 

اما این صدا از کجاست؟ گفته‌های مختلفی در این خصوص وجود دارد، از گفته‌های اهالی روستا تا نظرات کارشناسی شده. ما نیز برای هیجان بیشتر از خرافه تا حقیقت را در مورد این جنگل برای شما بازگو می‌کنیم.
در ابتدا گردشگران و اهالی روستای سربرج که نزدیک جنگل جیغ مشهد هستند تصور می‌کردند که سروصدا‌های جنگل به علت وزش باد از میان درختان است، اما به مرور زمانی که این صدا‌ها همچنان در تابستان که بادی وجود نداشت ادامه پیدا کرد، این تصور نیز منتفی و بنابراین ترس و وحشت بازدید کنندگان و اهالی روستا بیشتر شد.
جنگل تفریحی مشهد

به این ترتیب اغلب این صدا‌ها را به اجنه شیاطینی که در این جنگل سکونت دارند نسبت دادند. صدای جیغی شبیه به یک زن که تمام شب را ناله و فریاد می‌کند. اما خب مسلما همه می‌دانیم که این باور نمی‌تواند حقیقت داشته باشد. همزمان نیز برخی فکر می‌کردند که ملخ‌هایی که در جنگل می‌زیند هنگام پرواز این صدا را تولید می‌کنند، اما با تحقیقاتی که کارشناسان انجام دادند این نظریه هم در مورد جنگل جیغ مشهد اشتباه از آب درآمد.
جنگل تفریحی مشهد

جالب است بدانید رودخانه‌ای در این جنگل جاریست که از سد طرق جاری می‌شود و مدت‌ها خشک بود. اما همزمان وقتی که در سال ۱۳۹۰ صدا‌های جنگل جیغ مشهد شروع شد، رودخانه نیز حیاتی دوباره یافت؛ و اینگونه شد که با مراجعه‌ی اهالی روستای سربرج، بخشداری استان دست به کار شد و محققانی را برای کشف راز این جنگل وحشتناک به آنجا فرستاد. نتیجه این شد که جیغ‌های ترسناکی که با غروب آفتاب در این جنگل به گوش می‌رسد، صوت ناشی از نوعی جیرجیرک است که محلیان آن را کز می‌نامند.
حقیقت این است که با افزایش بارندگی این جیرجیرک‌ها به شاخه‌های درختان پناه می‌برند و کار به جایی می‌رسد که شاید بر روی هر درخت حدود سه هزار کز پیدا شود که همزمان جیغ می‌زنند!
عجایب گردشگری

مسیر رفتن به جنگل جیغ مشهد

فاصله‌ی این جنگل تا شهر مشهد ۴۵ دقیقه است. برای رفتن به این جنگل سحرآمیز باید به طرقبه و از آنجا به روستای سربرج بروید.  اگر بخواهید از تهران به سمت این جنگل حرکت کنید، باید ابتدا به مشهد بروید و پس از طی ۴۵ دقیقه به اوج هیجان خواهید رسید. رفتن به دسته اصلی