شخصیت شناسی بر اساس ترس افراد 

شخصیت شناسی بر اساس ترس : در این مطلب به هشت فوبیای رایج و نکته هایی که این فوبیا ها در مورد شخصیت افراد مبتلا به آنها می گوید، اشاره خواهیم کرد. در خور یادآوری است برخی از این نکات، ممکن است برای همه اشخاص صدق نکند.

برخی از ما با دیدن مار یا عنکبوت، دچار استرس می شویم و برخی هم از ارتفاع می ترسیم و به محض سوار شدن به هواپیما، در دلمان آشوبی به پا می شود. در این بین، عمیقترین و بیشترین ترس شما در زندگی از چیست؟

شخصیت شناسی بر اساس ترس افراد

شخصیت شناسی بر اساس ترس

اگرچه معمولاً مردم دوست ندارند در این مورد صحبت کنند و از چیزهایی بگویند که با دیدنشان، دست و حتی پایشان شروع به لرزیدن می کند، ولی پژوهشگران دانشگاه ییل آمریکا بر اساس پژوهش هایشان که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده می گویند اگر دوست دارید در مورد یک شخص اطلاعاتی بدست بیاورید، شاید بهتر باشد در مورد ترس های وی بیشتر بدانید چرا که فوبیا ها می توانند چیز های جالبی در مورد شخصیت اشخاص مبتلا بیان کنند.

عنکبوت : اهل خطر هستید

شخصیت‌شناسی

شخصیت شناسی بر اساس ترس

ترس از عنکبوت، ترسی رایج بین انسان هاست و به عنوان نمونه در آمریکا از هر سه خانم، یک نفر حتماً از عنکبوت می ترسد. اما این ترس در بین آقایان هم رواج دارد و اشخاص زیادی با فرهنگ ها و شخصیت های گوناگون ممکن است این ترس را داشته باشند. روانشناسان معتقد هستند افرادی که از عنکبوت می ترسند، معمولاً حس نفرت بسیار زیادی در مورد یکسری موضوعات در وجودشان دارند که سعی می کنند مانند عنکبوت، تار هایی را روی آنها ببافند و مخفی شان کنند! در ضمن، ترس از عنکبوت میتواند شخص را به انسانی اهل ریسک کردن تبدیل کند.

مار : از هیجان فرار می کنید

شخصیت‌شناسی بر اساس ترس افراد از مار

شخصیت شناسی بر اساس ترس

مار ها این خزنده های ترسناک، ممکن است سبب فرار اشخاص زیادی از دور و برشان شوند. همانطور که میدانید معمولاً مار ها تصویر منفی در کتاب های تاریخی دارند. طبق تحقیقات، ترس از مار میتواند به علت این باشد که در ادبیات و کتاب های به خصوص داستانی، مار نماد پلیدی است؛ بنابراین افرادی که از مار می ترسند، معمولاً تعداد زیادی کتاب خوانده اند و ذهن قدرتمند تری هم نسبت به دیگر مردم دارند. همچنین این اشخاص از فعالیت هایی که هیجان زیادی را می طلبد، فراری هستند.

شخصیت شناسی بر اساس ترس

ارتفاع : جزیی نگر هستید

شخصیت‌شناسی

شخصیت شناسی بر اساس ترس

ترس از ارتفاع، فوبیای دیگری است که اشخاص به میزان های مختلف به آن دچار هستند. پژوهشگران بر این باورند که نداشتن حس تعادل در زندگی و بی‌نظمی میتواند بسیار آزار دهنده باشد و بالا رفتن و ارتفاع گرفتن، این حس ها را در وجود شخص بیش تر و پر رنگ تر می کند. در ضمن افرادی که از ارتفاع میترسند، بسیار به جزئیات زودرنج هستند و به نوعی می توان گفت بسیار جزیی نگر هستند و از اینکه کنترل خویش را در انجام هر کاری از دست بدهند، متنفرند.

پرواز : قوه تخیل بالایی دارید

شخصیت‌شناسی بر اساس ترس افراد از پرواز

شخصیت‌شناسی بر اساس ترس  افراد از پرواز

ترس از پرواز مثل ترس از ارتفاع است، ولی کمی اختلاف دارد. خطر سفر با اتومبیل در جاده بیشتر از سفر با هواپیماست، ولی اکثر افرادی که ترس از پرواز دارند، قادر به درک این مسئله نیستند! پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند افرادی که ترس از پرواز دارند، معمولاً قوه تخیل بالایی دارند و نمی توانند درصد اتفاق افتادن یک مسئله بد را در ذهن شان کاهش دهند، حتی اگر آن اتفاق غیر ممکن باشد!

شخصیت شناسی بر اساس ترس

رعد و برق : قلب مهربانی دارید

شخصیت‌شناسی بر اساس ترس افراد از رعد و برق

شخصیت‌شناسی بر اساس ترس  افراد از رعد و برق

همه ما احتمالا تجربه لحظه هایی را داشته باشیم که صدای رعد در آسمان و برق آن، ما را بهت زده می کند. افرادی که این حالت را دارند، مستعد ترس و اضطراب هستند، ولی با این حال، در بین افراد دیگر شخصیت قابل قبولی دارند. در صورتی که شما از رعد و برق می ترسید به این معناست که قلب مهربانی دارید یا پدر و مادری هستید که اغلب تمایل دارید نگران فرزندتان باشید.

تزریق : خیلی احساساتی هستید

شخصیت‌شناسی بر اساس ترس افراد از تزریق

شخصیت‌شناسی بر اساس ترس  افراد از تزریق

تزریقات چیزی نیست که همه انسانها از آن لذت ببرند، هر چند بیشتر ما در مطب دکتر روی صندلی عاری سر و صدا می نشینیم، برای این که می دانیم تزریقات برای سلامتی و خوب شدنمان موثر است. درصورتی که شما جزء افرادی هستید که بصورت غیر منطقی از تزریقات و آمپول می ترسید، به این معناست که شما بیش از حد با شخصیت درونی خودتان در ارتباط هستید. تزریقات و فرو رفتن سوزن در بدن برای این اشخاص مثل این است که چاقو به آنها خورده باشد و هر لحظه احتمال مرگ برای خویش می‌دهند ! افرادی که از تزریقات و آمپول می ترسند، غرایز و احساسات عمیقی دارند و خیلی آدم های احساساتی محسوب می شوند.

شخصیت شناسی بر اساس ترس

میکروب ها : منظم و احتمالا وسواسی باشید

شخصیت‌شناسی بر اساس ترس افراد از میکروب

شخصیت شناسی بر اساس ترس

شاید باورتان نشود، ولی یکی از هشت فوبیای شایع در دنیا، ترس از میکروب است! گاهی چیز هایی که آنها را نمی بینیم، سبب ترس ما میشوند و میکروب ها مثال خوبی در این مورد هستند. افرادی که از میکروب و باکتری می ترسند، امکان دارد کمی درگیر وسواس باشند، ولی قسمت روشن ماجرا این است که این اشخاص آدم های تمیز و مرتبی هستند که دوست دارند همه چیز پاکیزه باشد؛ بنابراین چنین افرادی، خیلی منظم هستند و اگر این ویژگی شخصیتی شان را مدیریت کنند، به احتمال زیاد وسواسی نخواهند شد.

*از محصولات ویژه و استثنایی ما در فروشگاه چگاوک دیدن بفرمایید*

شلوغی | درون گرا و کم صبر هستید

شخصیت‌شناسی بر اساس ترس افراد از شلوغی

شخصیت‌شناسی بر اساس ترس  افراد از شلوغی

ترس از جمعیت و شلوغی یکی از انواع ترس از اجتماع است و یک نوع اضطراب اجتماعی شمرده می شود. جمعیت زیادی از انسانها در یک مکان مانند حضورشان در بازار، میتواند هر شخصی را بترساند. در صورتی که این ترس سبب شود مثلا شما از منزل بیرون نروید یا کار های مشخصی را هم که عادی است انجام ندهید، در اینصورت می توان گفت به چنین فوبیایی دچار شده اید. افرادی که ترس از شلوغی و جمعیت دارند، اغلب دوست دارند خانه نشین باشند و شخصیتی درون گرا دارند که ترجیح می‌دهند در گروه‌های کوچک عضو شوند یا در تنهایی باشند. همچنین تحمل و صبر چنین افرادی، کم تر از بقیه به نظر می رسد.  رفتن به دسته اصلی