اشتباهات ورزشی خانم ها

اشتباهات ورزشی خانم ها : خیلی از خانم ها هدف های غیرواقعی از ورزش کردن دارند و یا خودشان را با سایر افرادی که سخت تر و تندتر و طولانی تر ورزش می کنند مقایسه می نمایند. با این اشتباه، به جای اینکه وزن کم کنند و بدنشان فرم بگیرد، احتمالا وزن هم اضافه می  کنند.

سرعت یکنواخت در تمرین هوازی

یکی از اشتباهات ورزشی خانم ها که معمولا مرتکب آن می شوند، زیاده روی در انجام تمرین هوازی آن هم با سرعت یکنواخت است. روی تردمیل با سرعتی متوسط می دوند و می دوند و …، بدون اینکه تغییری ایجاد کنند.

بهتر است تمرینات متناوب را به آن اضافه کنید؛ یعنی تمرین  های کوتاه مدت با شدت بالا را به روتین تان بیافزایید. بنابراین چه در دوچرخه سواری و چه در دویدن و یا شنا، یک یا دو دقیقه شدت را بالا ببرید، سپس از شدت کاسته (ریکاوری) و مجددا بعد از یک دوره یکنواخت، شدت را یک تا دو دقیقه افزایش دهید. به مرور زمان، از مدت ریکاوری تان کم کنید.

اشتباهات ورزشی

اشتباهات ورزشی خانم ها

ترس از وزنه های سنگین

بسیاری از خانم  ها به دلیل ترس از حجیم شدن عضلاتشان از تمرینات استقامتی اجتناب می  کنند، اما این تصور بسیار اشتباه است و یکی دیگر از اشتباهات ورزشی خانم ها میباشد.

زنان به راحتی مردان نمی توانند عضلاتشان را حجیم کنند. با افزودن کمی عضله بدون چربی، شما تمام وقت در حال کالری سوزی خواهید بود، نه اینکه فقط در زمان تمرین و فعالیت کالری سوزی داشته باشید.

تمرینات پلایومتریک، حرکات تحمل وزن مانند جامپ اسکوات و لانگز برای کسانی که هنوز هم برای بلند کردن دمبل تردید دارند توصیه می شود.

اشتباهات ورزشی خانم ها

ورزش با معده خالی

اشتباه بزرگ دیگری که در میان زنان دیده می  شود، ورزش کردن با معده خالی و بدون نوشیدن آب است. بیشتر افراد یا صبح زود ورزش می کنند و یا بعد از ساعات کاریشان و به همین دلیل ساعت ها از خوردن آخرین وعده غذایی  شان گذشته است.

بدون هیچ منبع انرژی ورزش کردن، یکی دیگر از اشتباهات ورزشی خانم ها است و عملی بی فایده است. سعی کنید یک ساعت قبل از رفتن به باشگاه یا شروع تمرین در خانه و یا دویدن، وعده  ی غذایی کوچک و سالمی میل کنید؛ مثلا چند عدد بادام با یک میوه. همیشه یک بطری آب با خودتان داشته باشید.

علم و ورزش

فُرم نادرست

یک اشتباه بالقوه خطرناک که در اغلب زنان مشاهده می  شود، انجام تمرین با فرم نادرست است که این هم یکی دیگر از اشتباهات ورزشی خانم ها است . این اشتباه نه  تنها مانع پیشرفت  تان می شود بلکه آسیب هایی را درپی دارد که اهداف  تان را با شکست مواجه خواهد کرد. اگر در باشگاه تمرین می کنید از مربی کمک و راهنمایی بگیرید و از او بخواهید در تمرینات کلیدی چون لانگز، اسکوات و دراز و نشست، اجرای درست را عملا به شما نشان دهد. اگر هم خودتان به  تنهایی تمرین می  کنید، از منابع علمی و معتبر برای کسب اطلاعات دقیق و درست استفاده کنید. جلوی آینه تمرین کنید تا بازخورد فوری نحوه ی اجرای تان را ببینید و بررسی کنید.

دانستنی های ورزشی

غفلت از حرکات کششی

خانم  های زیادی هستند که به محض ورود به باشگاه، روی تردمیل رفته و می  دوند و سپس باشگاه را ترک می  کنند که این یکی از بزرگترین اشتباهات ورزشی خانم ها هست .

اگر واقعا هدفتان ورزش و نتیجه  گرفتن است، چند دقیقه قبل از تمرین برای گرم کردن بدن و چند دقیقه بعد از تمرین برای سرد کردن و کشیدن بدن تان وقت بگذارید. اینطوری از آسیب بدنتان پیشگیری کرده و بهترین نتایج را از تمرین تان خواهید گرفت.

علم و ورزش

فکر می  کنند یک شبه می توانند مثل حرفه ای ها شوند

خیلی از خانم ها برای خودشان اهداف غیر واقعی تعیین می  کنند و یا خودشان را با سایر افرادی که سخت  تر و تندتر و طولانی  تر فعالیت می کنند مقایسه می  نمایند و این یکی از مهمترین اشتباهات ورزشی خانم ها است .

با این اشتباه، به جای اینکه وزن کم کنند و فرم بگیرند، احتمالا وزن اضافه می  کنند. دلیلش هم این است که با ناامید شدن (به خاطر شیوه نادرست ) یا از ادامه ورزش منصرف می شوند و یا حس بدشان باعث می شود بیشتر بخورند؛ شاید هم هردو!

بدن هر کسی متفاوت و منحصر بفرد است و مهم این است که روی یک بدن کامل تر تمرکز کنید. اما خیلی ها بعد از اینکه می بینند فورا به نتیجه مطلوب شان نمی رسند، دست از ادامه کار می  کشند. یادتان باشد، تمام تلاش  هایی که برای کاهش وزن و تناسب اندام انجام می  دهید، نتیجه را شیرین  تر خواهد کرد.

اشتباهات خانم ها

زیاده روی در درازو نشست

بسیاری از خانم ها فکر می  کنند هر چه بیشتر دراز و نشست انجام دهند، سریع تر شکم شان کوچک می  شود که این یکی دیگر از اشتباهات ورزشی خانم ها است زیرا  این حرکت، چندان عمقی نیست و عضلات میان تنه و پهلوهای شکم را به اندازه کافی هدف نمی  گیرد.

پلانک پایه – انگشتان پا و ساعدها روی زمین، بدن از سر تا پاشنه پا در خط مستقیم – شیوه بهتری برای به چالش کشیدن شکم از هر زاویه  ای است. به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در وضعیت پلانک بمانید و سه بار این حرکت را تکرار کنید.

اشتباهات ورزشی خانم ها

*از محصولات ویژه و استثنایی ما در فروشگاه چگاوک دیدن بفرمایید*

بدون فکر و توجه تمرین کردن

اگر دیدید هر هفته دارید تمرینات تکراری انجام می  دهید، شاید لازم باشد شیوه دیگری را امتحان کنید. وقتی بدن تان به وضعیت راحت و ثابت رسید ، به راحتی در تله تکرار و یکنواختی بدون نتیجه خواهید افتاد و این هم یکی دیگر از اشتباهات ورزشی خانم ها است ، یعنی وقت صرف می  کنید، اما تغییری نمی  بینید. ترکیب تمرینات به شما این امکان را می  دهد تا تمام وقت، عضلات گوناگون را بکار بگیرید و بدن تان را غافلگیر کنید.

علم و ورزش

میانبر زدن

اگر وزنه  تان آنقدر سبک است که می توانید تکرارهای زیادی داشته باشید و بدون عرق ریختن و احساس خستگی تا انتها بروید و یا اواسط تمرین زیاد استراحت می  کنید، این احتمال وجود دارد که عضلاتتان را به اندازه کافی به کار نمی گیرید و نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت و این هم یکی دیگر از اشتباهات ورزشی خانم ها است .

در تمرینات استقامتی، تکرارهای آخر در هر روتینی نباید راحت و ساده باشد. در حقیقت شما باید احساس کنید خیلی به سختی می  توانید تمامش کنید.  رفتن به دسته اصلی

علم و ورزش